سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی

خبرهای ویژه

» سرگرمی » گینونگاگپ در پیش از پیدایش جهان هستی

تاریخ انتشار : 1398/06/02 - 9:12

 کد خبر: 13022
 460 بازدید

گینونگاگپ در پیش از پیدایش جهان هستی

گینونگاگپ که به معنی «شکاف عظیم» است، در کیهان‌شناسی نورس گستره خالی و وسیع باستانی و اولیه‌ای است که پیش از پیدایش جهان هستی وجود داشته‌است. این گستره سپس نیفل_هایم (سرزمین برف و یخ) و موسپل_هایم (سرزمین ازلی آتش) را از هم جدا می‌کند. در ابتدا، پیش از آنکه دنیای خدایان و انسان‌ها شکل بگیرد، از چشمهٔ هورگلمیر که در میان […]

گینونگاگپ در پیش از پیدایش جهان هستی

گینونگاگپ که به معنی «شکاف عظیم» است، در کیهان‌شناسی نورس گستره خالی و وسیع باستانی و اولیه‌ای است که پیش از پیدایش جهان هستی وجود داشته‌است.

این گستره سپس نیفل_هایم (سرزمین برف و یخ) و موسپل_هایم (سرزمین ازلی آتش) را از هم جدا می‌کند.

در ابتدا، پیش از آنکه دنیای خدایان و انسان‌ها شکل بگیرد، از چشمهٔ هورگلمیر که در میان سرزمین‌های یخ زدهٔ نیفلهایم قرار داشت، یازده رودخانه که به نام الیواگار معروف هستند، سرچشمه گرفتند. بعد از گذشت دوره‌ای طولانی، آب الیواگار در نیفل‌هایم جریان پیدا کرد و وارد قسمت‌های شمالی گینونگاگپ شد و در آنجا منجمد گشت. این آب‌های منجمد، صفحات یخی بزرگی در میان پوچی پدید آوردند و هوای گرمی که از سوی موسپل هایم می‌آمد، مقداری از این یخ‌ها را آب کرد و بدین ترتیب منطقه‌ای از آب مایع در گینونگاگپ به وجود آمد که حیات نیز از همین مکان آغاز گشت.

اولین موجود زنده که در این مکان به وجود آمد هیولایی یخی به نام یمیر بود. همچنین به همراه یمیر ماده گاوی به نام اودوملا نیز هستی یافت.

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : سرگرمی

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات

سامانه پیامکی


برزگران | مجری و مشاور دیجیتال مارکتینگ (سئو)