خبرهای ویژه

» ایران » اعتراف فرمانده آمریکایی به مجاز نبودن جنگ‌افروزی با ایران ذیل دو قانون جنجالی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۳:۳۸

 کد خبر: 33129
 20 بازدید

اعتراف فرمانده آمریکایی به مجاز نبودن جنگ‌افروزی با ایران ذیل دو قانون جنجالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرمانده نیروهای تروریست آمریکا در منطقه امروز سه‌شنبه اعتراف کرده دو قانون مصوب کنگره این کشور به دولت آمریکا اجازه جنگ‌افروزی علیه ایران را نمی‌دهد. در ماه‌های گذشته به خصوص بعد از عملیات تروریستی آمریکا برای ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بحث‌ها […]

اعتراف فرمانده آمریکایی به مجاز نبودن جنگ‌افروزی با ایران ذیل دو قانون جنجالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرمانده نیروهای تروریست آمریکا در منطقه امروز سه‌شنبه اعتراف کرده دو قانون مصوب کنگره این کشور به دولت آمریکا اجازه جنگ‌افروزی علیه ایران را نمی‌دهد.

در ماه‌های گذشته به خصوص بعد از عملیات تروریستی آمریکا برای ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بحث‌ها در آمریکا در خصوص آنکه رئیس‌جمهور این کشور ممکن است بدون اجازه کنگره اقدام به جنگ‌افروزی علیه ایران بکند داغ بوده است.

نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تا کنون چندین طرح برای محدود کردن اختیارات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا جهت آغاز جنگ با ایران به تصویب رسانده‌اند.

آنچه باعث نگرانی نمایندگان کنگره شده دو قانون، مصوب سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ است که به رئیس‌جمهور آمریکا اختیار می‌دهد در صورت رسیدن به این جمع‌بندی که گروه یا کشوری تهدیدی فوری علیه امنیت ملی به شمار می‌رود دستور اقدام نظامی علیه آن را بدون مجوز از کنگره صادر کند.

ژنرال «کنث‌مک‌کنزی»، فرمانده نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا امروز در یک جلسه استماع در مجلس نمایندگان اذعان کرد که این دو قانون به دولت اجازه آغاز جنگ علیه ایران را نمی‌دهد.

«الیسا اسلاتکین»، قانونگذار آمریکایی در این جلسه از مک‌کنزی پرسید: «آیا شما به عنوان فرمانده سنت‌کام معتقدید اختیار استفاده از نیروی نظامی علیه ایران را دارید؟»

مک‌کنزی در پاسخ گفت: «خیر، چنین اعتقادی ندارم.»

اسلاتکین در ادامه پرسید: «آیا قوانین مصوب سال‌های ۲۰۰۰ یا ۲۰۰۲ در خصوص مجاز کردن استفاده از نیروی نظامی به شما اختیار وارد شدن به خصومت با ایران را می‌دهد؟»

مک‌کنزی در پاسخ گفت: «باید این را در نظر گرفت که شما همیشه اجازه دفاع از خودتان را دارید.»

اسلاتکین پرسید: «البته، برای دفاع از خود بله، اما این قانون چنین اختیاری به شما می‌دهد.» مک‌کنزی در پاسخ گفت: «خیر، خیر. نمی‌دهد.»


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ایران

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات

پنل اس ام اس

logo-samandehi