سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی

خبرهای ویژه

» سیاسی » آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید خواهد کرد

تاریخ انتشار : 1399/01/12 - 23:55

 کد خبر: 34566
 1029 بازدید

آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید خواهد کرد

آمریکا احتمالاً معافیت‌های مرتبط با همکاری هسته‌ای شرکت‌های خارجی با ایران را برای یک دوره دیگر تمدید خواهد کرد.  منابع آمریکایی اعلام کرده‌اند که مقامات این کشور به احتمال زیاد معافیت‌های مرتبط با همکاری شرکت‌های خارجی با ایران در بخش هسته‌ای براساس توافق برجام را تمدید خواهد کرد. این خبر را دو منبع آمریکایی اعلام […]

آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید خواهد کرد

آمریکا احتمالاً معافیت‌های مرتبط با همکاری هسته‌ای شرکت‌های خارجی با ایران را برای یک دوره دیگر تمدید خواهد کرد.

 منابع آمریکایی اعلام کرده‌اند که مقامات این کشور به احتمال زیاد معافیت‌های مرتبط با همکاری شرکت‌های خارجی با ایران در بخش هسته‌ای براساس توافق برجام را تمدید خواهد کرد.

این خبر را دو منبع آمریکایی اعلام کرده‌اند و افزوده‌اند که در این ارتباط میان وزارت خزانه داری و وزارت خارجه این کشور اختلاف نظر وجود دارد، و اگرچه خزانه‌داری آمریکا از تمدید این معافیت‌ها حمایت می‌کند، اما وزارت خارجه با تمدید معافیت‌های همکاری هسته‌ای با ایران مخالف است.

با وجود خروج یکجانبه دولت ترامپ از توافق هسته‌ای برجام، اما این معافیت‌های مرتبط با همکاری‌های هسته‌ای شرکت‌های خارجی با ایران ذیل برجام تا کنون تمدید شده است و تمدید این معافیت‌ها تا کمتر از ۶۰ روز دیگر به پایان می‌رسد.

عمده معافیت‌های همکاری هسته‌ای شرکت‌های خارجی مرتبط با همکاری‌ها در بخش هسته‌ای اراک ، بوشهر و رآکتور تحقیقاتی تهران است.

در این گزارش به نقل از یک مقام رسمی آمریکایی گفته شده که این برای نخستین بار است که منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا برخلاف برنامه کاری ترامپ از تمدید معافیت‌های همکاری هسته‌ای با ایران دفاع می‌کند و مسیر «جان کری»، وزیرخارجه سابق آمریکا را در پیش می‌گیرد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : سیاسی

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات

سامانه پیامکی


برزگران | مجری و مشاور دیجیتال مارکتینگ (سئو)