سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی

خبرهای ویژه

» تغذیه کودک » عوارض شیرخشک بر کودکان

تاریخ انتشار : 1398/05/09 - 7:20

 کد خبر: 12034
 613 بازدید

عوارض شیرخشک بر کودکان

    شیرخشک و عوارض آن برای کودک مطالعه تازه محققان دانشگاه نورث کالیفرنیا بر روی عوارض شیرخشک بر کودکان نشان می دهد نوزادانی که با شیرخشک تغذیه می شوند، بیشتربه حساسیت دچارمی شوند. تغذیه با شیرمادرباعث افزایش باکتری های روده نوزاد می شود که درنتیجه هضم غذای جامد را آسان می کند.  این درحالی است که تغذیه با شیرخشک […]

عوارض شیرخشک بر کودکان

عوارض شیرخشک بر کودک

 

 

شیرخشک و عوارض آن برای کودک

مطالعه تازه محققان دانشگاه نورث کالیفرنیا بر روی عوارض شیرخشک بر کودکان نشان می دهد نوزادانی که با شیرخشک تغذیه می شوند، بیشتربه حساسیت دچارمی شوند.

تغذیه با شیرمادرباعث افزایش باکتری های روده نوزاد می شود که درنتیجه هضم غذای جامد را آسان می کند.  این درحالی است که تغذیه با شیرخشک می تواند احتمال ابتلای نوزادان به دیابت، حساسیت، بیماری های قلبی و مشکلات گوارشی را افزایش دهد.

 تغذیه نوزادان درچند ماه اول تولد تاثیر زیادی برمقدار و ترکیب و مقاومت باکتری های روده ای دارد که در زمان تولد در بدن وجود ندارد و باید به مرور به وجود بیاید و رشد کند.

 

عوارض شیرخشک بر کودک

عوارض شیرخشک بر کودک

این مطالعه تازه نشان می دهد که تغذیه کودک با شیرمادر باعث افزایش رشد باکتری ها در دستگاه گوارش نوزاد می شود و نوزاد غذای جامد را راحت تر هضم می کند.

به گفته پروفسور آندرا آزکارت پریا ازدانشگاه نورث کالیفرنیا، مرحله انتقال از شیربه غذای جامد برای بچه هایی که به طور کامل با شیر مادرتغذیه نشده اند، سخت تر است و این موضوع به دلیل میکروبیوم متفاوت نسبت به کودکانی است که از شیر مادر تغذیه شده اند.

نتایج این مطالعه که به تازگی در مجله journal Frontiers in Cellular and Infection Microbiology منتشر شده است، هشداری جدی در زمینه اهمیت میکروبیوم دستگاه گوارش در کمک به هضم مواد غذایی، مبارزه با عوامل بیماری زا و سایر عفونت هاست. 

 

 

منبع : ir-med.com


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تغذیه کودک , غذای کودک , کودک , کودکان

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات

سامانه پیامکی


برزگران | مجری و مشاور دیجیتال مارکتینگ (سئو)